SUNPAN Rivero Media Console 108686
| Overall Dimensions | 78.75W x 17.75D x 24.00H in |
| Gross Weight | 155.00 lb |
| SKU No | 108686 |
| Material | Wood |
| Base / Legs | Wood |
| Base Finish | Light Wash |
| CARB Compliant | Yes |
| Material Finish | Teal |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Features | MDF / Oak Veneer / Solid Oak / Solid Rubberwood Legs / Metal Mesh Door Front / Antique Brass Handles |
Email when stock available
This item has been discontinued.
Unfortunately, it is no longer available for purchase. Please contact us if you would like help finding a similar product.
Discontinued Items
SUNPAN Rivero Media Console 108686
With a timeless design, this mid-century modern media console and cabinet is a delightful addition to any space. Crafted with a teal oak veneer for a subtle pop of colour, and complemented with a light wash rubberwood base. Includes ample storage with metal hardware in a gold finish.
Additional information
| Weight | 155 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.75 × 78.75 × 24 in |












