SUNPAN MIZANI END TABLE – MARBLE LOOK – DARK EMPERADOR 112723
Original price was: $650.$520Current price is: $520.
| Overall Dimensions | 14.25D x 22.00H in |
| Carton Weight | 40.00 lb |
| Net Weight | 31.00 lb |
| Material | Concrete |
| Shape | Round |
| Base / Legs | Concrete |
| Base Finish | Brown |
| Material Finish | Brown |
| Outdoor | Yes |
| Contract Viable | Yes |
| Warranty | 1 year |
| Assembly Required | No |
| Additional Features | Glass Fibre Reinforced Sealed Concrete / Galvanized Rustic Bronze Steel Rod / Suitable for Indoor and Outdoor Use |
SUNPAN MIZANI END TABLE - MARBLE LOOK - DARK EMPERADOR 112723
The Mizani End Table brings sculptural simplicity to any space. Crafted from concrete with dark emperador marble-like finish, it pairs a cylindrical top with a block base, joined by a slim antique brass steel stem. It makes for an ideal accent piece beside a sofa or chair.
Additional information
| Weight | 31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.25 × 14.25 × 22 in |
| Returns | This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information. |
You may also like…
-
Sale!

SUNPAN MIZANI END TABLE – MARBLE LOOK – SAGE 112722
Original price was: $650.$520Current price is: $520. -
Sale!

SUNPAN Elmira End Table 106776
Original price was: $1,440.$1,152Current price is: $1,152. -
Sale!

SUNPAN AMARULA SIDE TABLE 111593
Original price was: $1,520.$1,216Current price is: $1,216.








