SUNPAN IVES BED – KING – COPENHAGEN WHITE 110461
Original price was: $5,625.$4,500Current price is: $4,500.
| Overall Dimensions | 86.00W x 88.50D x 60.50H in |
| Gross Weight | 256.00 lb |
| Net Weight | 205.00 lb |
| Weight Capacity | 680 lb |
| Cover | fabric: copenhagen white |
| Material | Fabric |
| Material Content | 100% Polyester |
| Base / Legs | Wood |
| Rub Count | 100000 |
| Bed Size | King |
| Fire Rated Foam | Yes |
| Fire Rated Cover | Yes |
| CARB Compliant | Yes |
| Sustainable | Yes |
| Contract Viable | Yes |
| Warranty | 1 year |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Features | Inner Dimensions 76.5 x 80.5 in / Fully Upholstered / Plastic Glides |
Out of stock
Email when stock available
SUNPAN IVES BED - KING - COPENHAGEN WHITE 110461
Sculpted subtle curves give the Ives Bed a gentle profile designed for the perfect slumber. Fully upholstered in copenhagen white boucle fabric. No box spring is required and slats are included.
Additional information
| Weight | 205 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 88.5 × 86 × 60.5 in |
| Returns | This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information. |












