SUNPAN ASHVA CONSOLE TABLE 111821
Original price was: $4,890.$3,912Current price is: $3,912.
| Overall Dimensions | 68.00W x 15.00D x 32.75H in |
| Gross Weight | 286.00 lb |
| Net Weight | 185.00 lb |
| Material | Iron |
| Shape | Rectangular |
| Base / Legs | Travertine |
| Base Finish | Natural |
| CARB Compliant | Yes |
| Material Finish | Antique Brass |
| Contract Viable | Yes |
| Warranty | 1 year |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Features | Hollow Travertine Base |
Available on backorder
ARIZONA ASHVA CONSOLE TABLE 111821
The Ashva Console Table evokes the classic beauty of Greek columns with elegantly reeded travertine wrapped around the legs. Crafted with an antique brass iron table top and base, this console table brings a refined rustic air to any interior space.
Features & Benefits
- Natural travertine from distinguished quarries in Turkey.
- Travertine features a matte finish.
- Made from travertine, a natural material. Unique veining, pitting, fissures, micro-cracks and colour variations add to the beauty of each piece.
- Handcrafted by skilled artisans in India.
- Unique imperfections such as fissures, markings, and variations in colour and shape are appreciated characteristics of a truly one-of-a-kind piece.
Additional information
| Weight | 185 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 68 × 32.75 in |










