SUNPAN NEELA FLOOR LAMP 106796
Original price was: $842.$674Current price is: $674.
| Overall Dimensions | 30.00W x 13.50D x 73.00H in |
| Carton Weight | 36.00 lb |
| Net Weight | 31.00 lb |
| Material | Iron |
| Rod / Chain | Marble |
| Base Finish | Black |
| Material Finish | Black / Brass |
| Number of Bulbs | 2 |
| Bulbs Included | No |
| Bulb Type | LED / Incandescent |
| Bulb Base | G9 |
| Max Bulb Wattage | 40 |
| Power Connection | Plug-in |
| Voltage | 120V |
| Certifications | c-UL-us |
| Installation Location | Dry |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Assembly Required | Yes |
Out of stock
Email when stock available
SUNPAN NEELA FLOOR LAMP 106796
Illuminate any space with this modern floor lamp. Features a sleek disc design in black and brass iron. A black marble base completes the beautiful piece. As marble is a natural material, unique veining, pitting, fissures, micro-cracks and colour variations are all characteristics that add to the uniqueness and beauty of each piece.
Additional information
| Weight | 31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 30 × 73 in |
| Returns | This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information. |








