SUNPAN LLORET WHEELED DINING ARMCHAIR PEARL 111121
Original price was: $1,300.$1,040Current price is: $1,040.
| Overall Dimensions | 25.00W x 26.00D x 32.75H in |
| Arm Height | 28.5 in |
| Seat Height | 19 in |
| Seat Width | 19.00 in |
| Seat Depth | 21.00 in |
| Net Weight | 30.00 lb |
| Weight Capacity | 300 lb |
| SKU No | 111121 |
| Swatch Code | fabric: merino pearl |
| Material | Fabric |
| Fabric Content | 100% Polyester |
| Base / Legs | Wood |
| Rub Count | 40000 |
| Fire Rated Foam | Yes |
| Fire Rated Cover | Yes |
| CARB Compliant | Yes |
| Performance Fabric | Yes |
| Contract Viable | No |
| Structure Warranty | 1 year |
| Cover Warranty | 1 year |
| Assembly Required | No |
| Additional Features | Fully Upholstered |
SUNPAN LLORET WHEELED DINING ARMCHAIR PEARL 111121
Gentle curves give the Lloret Wheeled Dining Armchair an elegantly defined silhouette. Fully upholstered in merino pearl performance fabric with a comfortable seat and casters for an easy glide. Performance fabric is moisture repellent, durable and easy to clean.
Additional information
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 25 × 32.75 in |
| Returns | This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information. |
You may also like…
-
Sale!

SUNPAN LLORET WHEELED DINING ARMCHAIR ICEBURG 109918
Original price was: $1,300.$1,040Current price is: $1,040. -
Sale!

SUNPAN Kendrick Wheeled Dining Armchair – Moto Stucco 109138
Original price was: $1,745.$1,396Current price is: $1,396. -
Sale!

SUNPAN LLORET WHEELED DINING CHAIR AMBER 109917
Original price was: $1,300.$1,040Current price is: $1,040.









