SUNPAN LLORET WHEELED DINING CHAIR AMBER 109917
Original price was: $1,300.$1,040Current price is: $1,040.
| Overall Dimensions | 25.00W x 26.00D x 32.75H in |
| Arm Height | 28.5 in |
| Seat Height | 19 in |
| Seat Width | 19.00 in |
| Seat Depth | 21.00 in |
| Net Weight | 30.00 lb |
| Weight Capacity | 300 lb |
| Swatch Code | fabric: danny amber |
| Material | Fabric |
| Fabric Content | 100% Polyester |
| Base / Legs | Wood |
| Rub Count | 70000 |
| Fire Rated Foam | Yes |
| Fire Rated Cover | Yes |
| CARB Compliant | Yes |
| Contract Viable | No |
| Structure Warranty | 1 year |
| Cover Warranty | 1 year |
| Assembly Required | No |
| Additional Features | Fully Upholstered |
SUNPAN LLORET WHEELED DINING CHAIR AMBER 109917
Gentle curves give the Lloret Wheeled Dining Armchair an elegantly defined silhouette. Fully upholstered in danny amber fabric with a comfortable seat and casters for an easy glide.
Additional information
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 25 × 32.75 in |
| Returns | This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information. |












