SUNPAN Kalla Coffee Table 110776
Original price was: $2,390.$1,912Current price is: $1,912.
| Overall Dimensions | 44.00W x 44.00D x 15.00H in |
| Net Weight | 95.00 lb |
| Material | Wood |
| Shape | Round |
| Base / Legs | Steel |
| Base Finish | Brushed Gold |
| CARB Compliant | Yes |
| Material Finish | Natural |
| Designed by | Morgan Chevassus |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Assembly Required | No |
| Additional Features | Oak Veneer / Solid Oak Wood / Anti-Tipping Kit Included |
SUNPAN Kalla Coffee Table 110776
The Kalla Coffee Table brings form and function to life. Crafted with rustic oak wood and oak veneer with vertical reeding. A brushed gold steel base finishes the look. As wood is an organic, porous material, these pieces will contain natural variation of texture and may also exhibit fine indentations and cracks. Wood pieces will also display a disparity of colour and grain, and visible knots and burls that add to the character of each piece.
Additional information
| Weight | 95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 44 × 15 in |
| Returns | This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information. |










