SUNPAN Cowell Console Table 110838
Original price was: $4,460.$3,568Current price is: $3,568.
| Overall Dimensions | 64.00W x 20.00D x 31.25H in |
| Net Weight | 185.00 lb |
| Material | Marble |
| Shape | Rectangular |
| Base / Legs | Iron |
| Base Finish | Antique Brass |
| CARB Compliant | Yes |
| Material Finish | White |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Features | Powder Coated Iron Legs |
SUNPAN Cowell Console Table 110838
Inspired by mid-century design, the Cowell Console Table features a chic, minimal aesthetic that will elevate any room. The powder-coated antique brass finished legs give off a rustic sensibility that contrasts with the cool white marble top. As marble is a natural material, unique veining, pitting, fissures, micro-cracks and colour variations are all characteristics that add to the uniqueness and beauty of each piece.
Additional information
| Weight | 185 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 64 × 31.25 in |












