SUNPAN Akava Dresser 111063
Original price was: $5,470.$4,376Current price is: $4,376.
| Overall Dimensions | 78.00W x 21.00D x 33.50H in |
| Net Weight | 235.00 lb |
| Material | Wood |
| Base / Legs | Steel |
| Base Finish | Gold |
| CARB Compliant | Yes |
| Material Finish | Light Wash |
| Designed by | Alison Littman |
| Structure Warranty | 1 year |
| Assembly Required | No |
| Additional Features | Solid Oak Wood / Oak Veneer / Powder Coated Steel Base / Powder Coated Gold Aluminum Handle / Soft Closing Drawer |
SUNPAN Akava Dresser 111063
The Akava Dresser will add intrigue to any bedroom space. Features a minimal linear frame crafted with a light oak wood veneer. Wood tiling on the front drawer brings texture and visual interest to the overall look. Completed with light gold aluminum handles and a matching steel base.
Additional information
| Weight | 235 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 78 × 33.5 in |
| Returns | This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information. |













